רפואת שיניים ביולוגית לילדים

גאים להציע טיפולי שיניים לילדים בשיטות אבחון וטיפול מתקדמות המבוססת על שיטות אבחון וטיפול חדשניות . הגישה ביולוגית ברפואת שיניים לילדים היא במתן דגש על אבחון והערכת סיכון כשהמטרה העיקרית לאפשר התפתחות תקינה אל המשנן לצד פיתוח תחושת ביטחון ומוטיבציה בשמירה על בריאות השיניים .בגישה הביולוגית בדומה לשיטת 'cambra' המטרה שלנו לשמור ולחזק את בריאות הפה של הילד ולהחזיר את יכולת האיזון העצמאית של גוף הילד כאשר מזוהה התחלה של תהליך עם פוטנציאל למחלה , השאיפה היא להגיע לכמה שפחות התערבות טיפולית על ידי רופא השיניים . יש המכנים גישות טיפול אלו כטיפול שיניים הוליסטי לילדים או טיפול שיניים טבעי לילדים.

הפן הטבעי בטיפול שיניים הביולוגי בא לידי ביטוי בגישה הטיפולית המאפשרת לגוף לטפל ולהחלים עצמו באופן טבעי בהינתן התנאים הביולוגים והסביבתיים הנכונים . בהקשר זה ניתן לקבוע "כי בהינתן התנאים הנכונים בפה ,עששת במצב התחלתי ניתנת לריפוי טבעי "

בשיטה הביולוגית משתמשים בכלי אבחון כגון בדיקות רוק, בדיקות לזיהוי גורמי סיכון אצל הילד וניתן דגש מיוחד על שימוש בחומרים בריאים .הימנעות משימוש בפלואור למעט מקרים חריגים , שימוש בחומרים ללא מתכת בעלת פוטנציאל טוקסי ,אנו מבצעים סתימות לבנות ואטום חריצים ללא ביספינול איי . BPA FREE

מרפאת ד"ר ירדן גולדשטיין הינה חלוצה בתחום הפרוביוטיקה הדנטלית לצורך טיפול ושמירה על סביבה ביולוגית מאוזנת שמאשפרת לגוף לטפל במצבי חולי ולהבריא את השיניים באופן טבעי.

ולא תאמינו גם ממתקים בריאים לשיניים גם הם חלק משיטת הטיפול .
קיימות גישות שונות טיפול בעששת , הגישה הנפוצה והמוכרת בטיפול בעששת הינה הסרה מכנית של מוקד העששת ושחזור השן בסתימה לעומת שיטה זו בשיטה המתקדמת לאבחון העששת וההחלטה אם יש צורך בהתערבות כירורגית בשן ( קידוח) משתמשים בכלים מדעיים וחומרים חדישים שלא תמיד מצריכים קידוח בשן .

תחליפי פלואוריד לחיזוק השן

משחות שיניים טבעיות לילדים

כתרים טרומיים ללא מתכת בצבע לבן

קיבוע שיניים ללא מתכת

בדיקות רגישות לחומרים

תזונה מעודדת חיזוק חומר שן

תחליפי פלואוריד לחיזוק השן

משחות שיניים טבעיות לילדים

כתרים טרומיים ללא מתכת בצבע לבן

קיבוע שיניים ללא מתכת

בדיקות רגישות לחומרים

תזונה מעודדת חיזוק חומר שן

סתימות אמלגם לילדים

הנחיות משרד הבריאות לגבי אמלגם: החל מה- 1 ביולי 2018. על פי המלצות אלה:…."אין להשתמש באמלגם בקרב אוכלוסיות רגישות כגון ילדים עד גיל 6, נשים הרות ומניקות"….
קיים מתאם ישיר בין כמות סתימות אמלגם (מכונה גם סתימה כסופה או סתימה אפורה ) בפה של ילדים לכמות הכספית שנמדדת בשתן אצל הילדים.
המחקר האחרון מצטרף לשורה ארוכה של מחקרים שמפריחים את הטענה של מצדדי השימוש בסתימות האמלגם שהכספית בסתימות האמלגם נשארת בתוך הסתימה ואינה מופרשת.
לגוף ישנם מנגנוני סילוק של מתכות אך הכספית הינו חומר בעל תכונות ביוכימיות שגורמות לו להיספג בגוף לחדור לתאים שם השפעתו שלילית ביותר.
חשוב לציין שיכולת סילוק הכספית תלויה בפעילות מנגנון פיזיולוגי שמושפעת גנטית.
ידוע שיש שונות בגנים האחראים על סילוק הכספית מהגוף כך שילדים עם גנטיקה מסוימת חשופים יותר להשפעות השליליות של הכספית.
קרא עוד : בדיקה גנטית לרגישות לכספית

מה במקום סתימות אפורות לילדים ?

ישנם מגוון חומרי שחזור קומפוזיט או גלס יונומר בצבע לבן ללא ביספנול איי איי שניתן להשתמש בהם ללא חשש מהשפעה שלילית של החומרים על הילד.