הבלוג שלנו

מי מאתנו לא היה רוצה להשפיע על בריאות הילד שלנו עוד לפני צאתו לעולם?

Uncategorized 2019 ספטמבר 6

תגובות

תגובות()

לצורת השיניים ולנטייה לבעיות שיניים וחניכים קיים רכיב גנטי. אולם, למרות ההשפעה הגנטית המכרעת, לא כל הקשור לבריאות הפה הוא בגדר "גזירת גורל": כבר במהלך ההיריון אנחנו יכולים להשפיע על הגנטיקה של בריאות השיניים, מושג המכונה DENTAL EPIGENETICS

חיידקי הפה עשויים לנבא השמנת יתר בילדים צעירים

המחקר בדק מעל 226 ילדים ואמהות והראה את הקשר בין הרכב החיידקים המתגוררים בפה (הן החיידקים הטובים והן הרעים) לבין השמנת יתר בילדות: המיקרוביוטה האוראלית של אלה עם העלייה הכי מהירה במשקל היתה פחות מגוונת, כלומר הכילה פחות קבוצות של חיידקים. לילדים אלה היה גם היחס הגבוה ביותר של Firmicutes ל -Bacteroidetes: שניים מקבוצות החיידקים הנפוצות ביותר שנמצאו במיקרוביוטה האנושית.

ד"ר ירדן גולדשטיין מתארח במגזין תחושת בטן ברדיו ״מהות החיים״

Uncategorized 2019 אוגוסט 4

תגובות

תגובות()

ד"ר ירדן גולדשטיין, רופא שיניים ביולוגי, מספר לזהר צמח וילסון בתוכנית רדיו מהות החיים למה לא כל חור נועד לסתימה, למה צריך להימנע מטיפולי שורש ולמה באמת חשוב לשמור על היגיינת הפה. להאזנה לראיון המלא לחצו על התמונה: זהר צמח וילסון: היום אנו מארחים בתכנית את רופא השיניים, ד"ר ירדן גולדשטיין, שלום ירדן. ד"ר ירדן […]

כיצד הנקה משפיעה על בריאות השיניים?

הדאגה לשיני הילד מתחילה לרוב מאוחר מדי; מי שממתין לבקיעת השיניים הראשונות שוכח שהגוף מצמיח שיניים החל מהלידה. בקיעת השיניים לתוך חלל הפה מתרחשת בגיל חצי שנה בערך, השיניים בוקעות אל תוך הפה בו כבר נמצאות אוכלוסיות שונות של חיידקים המהוות את המיקרוביום.

"יום ללא חיוך הוא יום מבוזבז" (צ'ארלי צ'פלין) – על האסתטיקה של החיוך

Uncategorized 2018 דצמבר 30

תגובות

תגובות()

אסתטיקה היא הרמוניה, פרופורציה, סימטריה. חיוך לא חייב להיות מושלם על מנת ליצור הרמוניה אך עליו למלא מספר פרמטרים בכדי שיהיה נעים ויפה.

טיפולי שורש – שורש כל הבעיות?

כדי לשמר את תפקידן של שיניים "מתות" (כלומר כאלו שחלה פגיעה קריטית בכלי הדם והעצבים שלהן) ככלי לעיסה, משתמשים רופאי השיניים בטיפולי השורש. עם השנים, התפתח מגוון רחב של הליכים אנדודונטיים (טיפולי שורש) להצלת שיניים ללא חיות, או כאלו שבמצב דלקתי בלתי הפיך. עם זאת, ישנן עדויות לא מעטות וכן ממצאים חדשים מרפואת השיניים המודרנית, המעוררים שאלות בקרב אנשי רפואה.

חשוב לדעת